BIEGAM BO LUBIĘ!

Biegam bo lubię! To nazwa ogólnopolskiej akcji, w ramach której entuzjaści biegania spotkają się, by wspólnie oddać się tej aktywności fizycznej. Obecnie w ramach akcji bierze udział ponad 80 lokalizacji z całej Polski, w tym również od 23 marca 2013 r. – Żagań.

We wspólnym bieganiu biorą udział zarówno osoby młode, jak i starsze, kobiety i mężczyźni. Płeć i wiek nie ma znaczenia, liczą się wyłącznie chęci!

Inicjatorem powstania akcji w Żaganiu jest Piotr Kowalski, który sam jest biegaczem amatorem, ale posiadający odpowiednią wiedzę treningową.

Korzyści z biegania

Bieganie dostarcza organizmowi wielu korzyści zdrowotnych – zapobiega osteoporozie, cukrzycy, chorobom serca, nowotworom, ale i depresji i wielu innym chorobom cywilizacyjnym.

Uprawianie joggingu pozytywnie wpływa na wygląd skóry i ogólne samopoczucie. Warto zaznaczyć, że dzięki lepszemu ukrwieniu, skóra biegaczy jest młodsza, niż ich wiek. Jest znakomitym sposobem na zyskanie i utrzymanie pięknej sylwetki, pozwala bowiem spalić aż 900 kcal w ciągu jednej godziny. Należy również wspomnieć, że bieganie dotlenia mózg, który odwdzięczy się pracą na wyższych obrotach.

Przekonaliśmy Cię do biegania? Dołącz do grupy – razem raźniej! Przyjdź w czwartek o godz. 18.30 oraz w sobotę o godz. 9.30 na stadion przy Kompleksie Sportowym Arena.