Najmłodsi zawodnicy „ŻAGAŃSKICH BOBERKÓW” rozpoczęli sezon 2019 udziałem w I rzucie Wojewódzkiej Ligii Dzieci. Zawody odbyły się w Zielonej Górze w niedzielę 17 lutego 2019 roku. Paweł Lniak zajął III miejsce na 50 m stylem grzbietowym oraz IV miejsce na 100 m stylem zmiennym. Mikołaj Popin był jednym z najmłodszych zawodników – pomimo tego poprawił swój rekord życiowy w stylu grzbietowym.

24 lutego młodzi pływacy wzięli natomiast udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Dyrektora ZSOiS w Zielonej Górze. Najmłodszy z żagańskich pływaków – Mikołaj Popin – dwukrotnie zajął 1. miejsce (100 m zmiennym i 50 m grzbietowym), a w ostatnim swoim starcie zajął 2. pozycję (50 m dowolnym). Podobnie Maciej Kozik triumfował dwa razy (50 m dowolnym i 50 m motylkowym) i raz uplasował się na 2. miejscu (100 m dowolnym). Paweł Lniak również dwukrotnie zajmował najwyższe miejsce podium (50 m dowolnym i 50 m motylkowym). Kacper Gajda na 100 m zmiennym zajął 1. miejsce, a na 50 m motylkowym był trzeci. Natalia Bielska dwukrotnie zajmowała 2. pozycję (100 m zmiennym i 50 m motylkowym). Debiutująca na tych zawodach w barwach „ŻAGAŃSKICH BOBERKÓW” Emilia Kalkowska zajęła 2. miejsce na 50 m grzbietowym oraz 3. miejsce na 100 m zmiennym. Podobnie Mateusz Truchlewski – uplasował się na 2. miejscu na 50 m grzbietowym oraz na 3. miejscu na 50 m motylkowym. Maciej Zięba zajął 2. miejsce na 100 m zmiennym. W tej samej konkurencji Weronika Matusiak uplasowała się na 3. pozycji. Łukasz Pawlik zajął 5. lokatę na 100 m stylem klasycznym.

Dzięki tak licznym zwycięstwom w klasyfikacji generalnej za dwa najlepsze starty w swoich kategoriach wiekowych Paweł Lniak zajął 1. miejsce a Maciej Kozik i Mikołaj Popin zajęli 2. miejsce. To doskonały wynik, jak na tak mały klub sportowy.

Wszystkie wyniki można znaleźć na stronie.

Młodzi pływacy niezawodnie mogli liczyć na doping rodziców i przyjaciół zasiadających na trybunach.