Puchar Sprintu

W sobotę 8 maja na basenie Arena Żagań odbyły się zawody pływackie – III Żagański Puchar Sprintu pod patronatem Burmistrza Miasta Żagań. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Pływackie „ŻAGAŃSKIE BOBERKI” dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Żagań oraz Starostwa Powiatowego w Żaganiu. Zawody sprowadziły do naszego miasta 300 zawodników z 18 klubów sportowych z naszego i ościennych województw. Zostali oni podzieleni na dwa bloki. Młodsi rozpoczęli zmagania rano (rocznik 2010 i młodsi), a po południu na słupkach startowych stanęli ich starsi koledzy (rocznik 2009 i starsi).

Stowarzyszenie Pływackie „ŻAGAŃSKIE BOBERKI” reprezentowało 17 zawodników. Znakomite wyniki osiągnęła Kaja Kowalska, która w klasyfikacji generalnej za 5 startów (50 m każdym stylem oraz 100 m stylem zmiennym) zdobyła 1 miejsce w kategorii 8 lat i młodsi. Laura Szpakowska i Filip Pawłowicz zajęli 2 miejsce w kategorii 10 lat, Jakub Kowalczyk 4 miejsce, a Zofia Budas 5. lokatę w tej samej kategorii klasyfikacji generalnej. Sebastian Mikołajewski uplasował się na 6. miejscu klasyfikacji generalnej w kategorii 15 lat. Nagrody najlepszym zawodnikom wręczył zastępca burmistrza Sebastian Kulesza.

Pełne wyniki zawodników oraz pełna transmisja z wydarzenia dostępna jest na stronie http://livetiming.pl