Sukcesy młodych pływaków

W miniony weekend (12 i 13 czerwca) zawodnicy Stowarzyszenia Pływackiego „Żagańskie  Boberki” uczestniczyli w dwóch imprezach sportowych odbywających się w Zielonej Górze – Ogólnopolskich Drużynowych Zawodach Dzieci  w wieku od 10 do 11 lat w pływaniu oraz Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików lat 12. Nasi pływacy rywalizowali z zawodnikami pochodzącymi z województwa lubuskiego i dolnośląskiego.

W klasyfikacji generalnej za najlepsze dwa starty znakomitą trzecią lokatę zajął Filip Pawłowicz, czwarte miejsce zajęli Laura Szpakowska i Jakub Kowalczyk. Zofia Budas uplasowała się na 7 pozycji, a Zofia Łuczyńska – na 8. Wiktoria Branowicz, Kornela Rosa oraz Paweł Lniak również pływali znakomicie, poprawiając swoje rekordy życiowe i zdobywając punkty rankingowe indywidualnie i drużynowo.

W następną sobotę 19 czerwca żagańscy pływacy wezmą udział w Otwartych Mistrzostwach Okręgu Lubuskiego w pływaniu na 50-metrowym basenie w Drzonkowie.