Żagańscy pływacy na zawodach w Zielonej Górze

Dla zawodników Stowarzyszenia Pływackiego „ŻAGAŃSKIE BOBERKI” był to bardzo pracowity weekend. W niedzielę 5 grudnia nasza dzieci reprezentowały Żagań w dwóch pływackich imprezach – w Zielonej Górze na Mikołajkowych Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Dzieci i we Wrocławiu w pierwszej edycji SwimManii Dolnośląskiej Ligi Pływackiej.

Zawodnicy w Zielonej Górze płynęli pod opieką trenerki Natalii Majer:

• Oliwia Zgrabczyńska zajęła 3 miejsce na 50 m motylkiem i 4 miejsce na 100 m dowolnym. Dało jej to 7 lokatę w klasyfikacji najlepszych zawodniczek za dwa starty.
  • Laura Szpakowska nie miała sobie równych – zajęła 1 miejsce na 50 m grzbietem i 2 miejsce na 100 m zmiennym. Pozwoliło jej to na zajęcie 2 lokaty w klasyfikacji najlepszych zawodniczek za dwa starty.
  • Zofia Budas zajęła 1 miejsce na 50 m klasycznym oraz 7. miejsce na 100 m zmiennym. Znacząco poprawiła czasy zgłoszenia – na 100 m zmiennym popłynęła aż 9 sekund szybciej.
  • Jakub Kowalczyk zajął 1 miejsce na 50 m motylkiem i 4 m na 100m zmiennym – oba czasy poprawił o ok. 6 sekund w stosunku do czasu zgłoszenia. Dzięki temu był 5 w klasyfikacji najlepszych zawodników za dwa starty.
  • Filip Pawłowicz dwukrotnie meldował się na drugim stopniu podium – na 50 m motylkiem oraz na 100 m zmiennym. Dało mu to 6 lokatę w klasyfikacji najlepszych zawodników za dwa starty.
  • Aleksander Mrożek w obu swoich konkurencjach startował po raz pierwszy – mimo tego zajął 1 miejsce na 50 m klasycznym i 7 miejsce na 100 m zmiennym. Był też 9 w klasyfikacji najlepszych zawodników za dwa starty.
  • Paweł Lniak zajął 3 miejsce na 100 m dowolnym i 2 miejsce na 100 m zmiennym. Dało mu to 4 lokatę w klasyfikacji najlepszych zawodników za dwa starty.
  • Miłosz Łoś – najmłodszy pływak na zawodach – zajął 7 miejsce na 50 m dowolnym poprawiając swój czas o prawie 7 sekund, był też na 3 miejscu na 100 m zmiennym.

Zaraz po zakończeniu zmagań w Zielonej Górze rozpoczęły się zawody we Wrocławiu, gdzie pod opieką Ryszarda Krupacza wystartowali:

• Zofia Łuczyńska – zajęła 9 miejsce na 50 m klasycznym i 15 miejsce na 100 m dowolnym – Znacząco poprawiła oba czasy zgłoszenia, na 50 m klasycznym była ponad 10 sekund szybsza.
  • Kornela Rosa – zajęła 16 miejsce na 50 m klasycznym i 49 miejsce na 100 m dowolnym.
  • Mikołaj Popin – zajął 9 miejsce na 50 m motylkowym oraz 42 miejsce na 100 m dowolnym.

Zawody odbywały się bez udziału publiczności.