W niedziele 15 stycznia 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie się wiele działo!

Scena ulokuje się na dziedzińcu Pałacu Książęcego. – Serce WOŚP bije w żagańskim szpitalu – podkreśla Małgorzata Klorek ze sztabu Owsiakówka. – Bo dzięki fundacji jest w nim całe mnóstwo sprzętów z serduszkiem WOŚP. Również w tym roku zagramy dla szpitali, na rzecz leczenia dzieciaków i seniorów.

W niedzielę o 14.30 będziemy oklaskiwać występy dzieci i młodzieży z żagańskich szkół i klubów. Uroczyste otwarcie  25. Finału WOŚP z udziałem burmistrza Daniela Marchewki o godz. 15.00. Również od 15.00 na dziedzińcu będzie stacjonować karetka, w której chętni będą mogli będzie zmierzyć sobie poziom cukru we krwi oraz ciśnienie.

Atrakcję dla śmiałków zapewnią żagańskie Morsy, które na dziedzińcu będą zapraszać do wzięcia udziału w kąpieli w lodowatej wodzie.  O 15.20 występy dzieci i młodzieży. 15.45 Zespół BASS, 16.35 solistka Krystyna Maciejewicz-Traczewska. 17.00 Zespół GEN zagra rocka progresywnego.

– Od 17.45 wystąpią gwiazdy – zachęca M. Klorek. – Wojciech Hoffman – Projekt THE KLENCZON EXPERIENCE – zaprezentuje piosenki Krzysztofa Klenczona. Wraz z nim za scenie zaprezentują się również Mariusz Bobkowski i Arkadiusz Malinowski (TURBO, ex- CZERWONE GITARY). Będzie też można sobie zrobić zdjęcia z gwiazdami.

18.45 Licytacje. Przed koncertem będzie wspólne zdjęcie z Małgorzatą Ostrowską., która wystąpi wraz z zespołem o godz. 19.00. O 20.00 światełko do nieba, czyli pokaz sztucznych ogni, a od 20.10 dalsza część koncertu M. Ostrowskiej i słodka niespodzianka na 25 Finał WOŚP

Ponadto:

10.00-15.00 PSP nr 2 im. 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i gorąca herbata dla wolontariuszy. O 14.00 BiegamboLubię trening „Policz się z Cukrzycą”, 15.00 Nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej WOPR i strażaków, a także Anioł Filip na taśmie i Zumba Krysia, Stowarzyszenie Turystyki Wodnej ,, Szron- Czerna”, konkursy policji i Urzędu Miasta Żagań. Nasi wolontariusze jak co roku będą też w studio WOŚP. Tym razem w TVN w Warszawie.

(mt)