Biegacze już szykują się 44. Crossu Żagańskiego o Puchar Wielkiej Ucieczki 25 marca na terenie Muzeum Obozów Jenieckich. Organizatorzy informują, że pozostały ostatnie miejsca startowe w imprezie. Warto się pospieszyć i zapisać się na bieg.

Do środy (3 stycznia 2018 roku) do udziału w Biegu Głównym (na 10 kilometrów) zapisało 490 osób. Do limitu brakuje tylko 10 miejsc. Do Biegu Dzieci i Młodzieży (na 700 m) zapisało się 145 osób. Do limitu brakuje tylko 5 miejsc. Do Biegu Sztafetowego (4 x 1.000 m) zapisały się dwie drużyny. Do limitu: 18 miejsc.

Cross nie jest jedyną atrakcją biegową w Żaganiu. 17 marca miasto będzie gospodarzem Mistrzostw Polski w biegach przełajowych – seniorów oraz w kat. U-18 i U20.

Zawody odbędą się na terenie Parku Książęcego. Będzie można oglądać kilkanaście widowiskowych biegów na dystansach od 2 do 10 kilometrów. W stawce zawodników pojawią się najlepsi w Polsce mistrzowie na średnich i długich dystansach.

W planach jest także kilka imprez towarzyszących: otwarty trening z jednym ze znanych zawodników – w piątek, w dniu poprzedzającym mistrzostwa. A także spotkanie mistrzów – złotych medalistów mistrzostw Polski w przełajach. Organizatorzy myślą także o wystawie fotografii i pamiątek przy okazji jubileuszu 90. mistrzostw kraju w tej konkurencji.

To już czwarte MP w biegach przełajowych w Żaganiu. Wcześniej odbyły się one w latach: 1988, 1997 oraz 2016.

  1. Cross Żagański odbędzie się na terenach poobozowych 24 marca 2018, tydzień po mistrzostwach.

Źródło: www.cross.zagan.pl

Fot. Małgorzata Trzcionkowska

Ubiegłoroczna impreza biegowa przyniosła wiele sportowych emocji.