Zakończenie roku szkolnego w Żaganiu

Jak powiedział Sofokles: Uczenie się jest rzeczą najszlachetniejszą nawet dla serca. Dziś ostatni dzień roku szkolnego 2020/2021. Z tej okazji Burmistrz Miasta Żagań Andrzej Katarzyniec uczestniczył w szkolnym apelu i rozdaniu świadectw w PSP nr 2, PSP nr 5 i PSP nr 7.

Kończący się rok szkolny był czasem szczególnym, ponieważ większa część nauki odbywała się w formie zdalnej, wymagającej przyswojenia nowego sposobu nauki i komunikacji. Burmistrz podziękował kadrze pedagogicznej, rodzicom oraz uczniom za trud włożony w edukację, zdobywanie nowych umiejętności, kształtowanie obywatelskiej postawy, poznawanie i rozwijanie zdolności oraz ukrytych talentów.

Mamy nadzieję, że nadchodzące wakacje wynagrodzą wszystkim czas spędzony w domu i pozwolą na powrót do normalności oraz bezpośrednich kontaktów międzyludzkich. Zachęcamy do skorzystania z naszej wakacyjnej oferty „Kosmiczny chill tylko w Żaganiu” – szczegółowy program wydarzeń dostępny jest na stronie Urzędu Miasta w zakładce „Nadchodzące wydarzenia”, na facebookowym profilu Lubię Żagań oraz na plakatach. Wakacyjny sezon rozpoczniemy już jutro (26.06) o godzinie 11.00 inauguracją miejskiego kąpieliska na Gryżycach. Na pewno nie będziecie się nudzić!

 

Udanych wakacji i bezpiecznego wypoczynku!