W niedzielę 7 kwietnia „Żagańskie Boberki” reprezentowały nasze miasto na zawodach pływackich we Wrocławiu. Dolnośląska „SwimMania” zgromadziła dużą liczbę młodych pływaków z całego regionu, do rywalizacji przystąpiło łącznie 517 zawodników z 22 klubów sportowych.

Niekwestionowanym liderem żagańskiej reprezentacji okazał się Miłosz Łoś, który startował w jednej kategorii wiekowej ze starszymi pływakami, zajmując każdorazowo miejsca w pierwszej połowie klasyfikacji. W swoim roczniku zajął 3 lokatę na 100 m stylem dowolnym i 4 pozycję na 50 m stylem motylkowym, który to dystans płynął po raz pierwszy na 50 – metrowym basenie. Na drugim stopniu podium w konkurencji 50 m stylem motylkowym stanął Paweł Lniak, a na obowiązkowym dystansie 200 m stylem dowolnym ten sam zawodnik uplasował się na 8 miejscu. Zofia  Łuczyńska na 100 m stylem grzbietowym poprawiła swój życiowy rekord o ponad 4 sekundy, co przyniosło jej 5 miejsce. Na tym samym dystansie poprawiła swoją życiówkę Laura Szpakowska, zajmując 8 lokatę w klasyfikacji. Filip Pawłowicz najlepiej wypadł na dystansie 100 m stylem dowolnym, plasując się na 6 pozycji w tym wyścigu. Ta konkurencja sprzyjała również Maksymowi Shkoliar, który poprawił swój rekord życiowy i zajął ostatecznie 10 miejsce. Jeśli chodzi o bicie rekordów, to najlepiej wypadła Zosia Budas, która swój najlepszy czas na 200 m stylem dowolnym poprawiła aż o 21 sekund!

„Żagańskim Boberkom” towarzyszył trener Dawid Szwedzki.