Akademicka reprezentacja Polski wygrała międzypaństwowy turniej piłki ręcznej mężczyzn, który w sobotę zakończył się w hali Arena. W decydującym meczu Polacy rozbili Norwegów, wygrywając 31:22. Pierwszego gola w meczu akademickich reprezentacji Polski i Norwegii zdobyli goście. To było jednak ich pierwsze i ostatnie prowadzenie w meczu. Biało-czerwoni dobrze odrobili lekcje i wiedzieli, jak bronić się przed szybką, kombinacyjną grą Norwegów. wyłączenie skandynawskich rozgrywających i ataki skrzydłami, okazały się receptą na sukces podopiecznych Rafała Kuptela. Był jeszcze jeden składnik sukcesu, niezwykle istotny – bramkarz. To co wyprawiał w drugiej połowie Lech Kryński wywoływało euforię na trybunach. Polski golkiper bronił, jak natchniony, nie wpuszczając gola przez 10 minut – między 39 a 49 minutą. POLSKA B – NORWEGIA B 31:22 (16:14). Polska: Kryński, Chmieliński – Daćko 7, Gumiński 6, Świątek, Klinger po 5, Przybylski, Sidorowicz po 2, Bartczak, Jankowski, Podsiadło, Krajewski po 1, Łangowski, Ćwikliński. Norwegia: Nergaard, Christiansen – O