W piątek 17 grudnia rozpoczął się w Żaganiu Jarmark Bożonarodzeniowy. Oficjalnego otwarcia dokonali gospodarze miasta – zastępca burmistrza Sebastian Kulesza oraz przewodniczący rady Adam Matwijów. Życzenia ze sceny złożyli zebranym również żołnierze amerykańscy, którzy przygotowali niespodziankę dla potrzebujących mieszkańców miasta. Dyrektor ŻPK Anna Mrowińska zaprosiła zebranych do udziału w pięknie przygotowanym Jarmarku, amerykańskich gości zachęcała natomiast do śpiewania kolęd i wyśpiewania choinki.

Przybyłych do pałacu gości wita świąteczna muzyka, występy dzieci na scenie oraz różnorodne stoiska gastronomiczne. Zapraszamy na świąteczną karuzelę i pontonowy ślizg oraz do fabryki elfów (w sali Stendhala), gdzie można zapakować świątecznie prezent. W sobotę i niedzielę dodatkowo elfy przeprowadzą warsztaty, z których każdy wyjdzie z samodzielnie wykonaną ozdobą choinkową lub małym prezentem.

Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczął się w Żaganiu od dzielenia się z najbiedniejszymi. Stacjonujący w naszym mieście żołnierze amerykańscy z 49 batalionu transportowego Atlantic Resolve przekazali dary dla bezdomnych mieszkańców Żagania. W jednym z domków na dziedzińcu pałacu stworzono punkt wydawania darów dla osób najbardziej potrzebujących.

Zachęcamy Państwa do odwiedzania żagańskiego Jarmarku. Po godzinie 16.00 świątecznie oświetlony zostanie Żagański Pałac Kultury, wprowadzając nas w atmosferę nadchodzących Świąt. W niedzielę o godzinie 16.00 zapraszamy na Wigilię Miejską.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2021