Pierwszym z nagrodzonych wczoraj sportowców był Tomasz Jakimczuk, nasz kolega, pracownik żagańskiego magistratu. Burmistrz Andrzej Katarzyniec podziękował Tomaszowi za reprezentowanie Żagania na zawodach rozgrywanych na całym świecie oraz za upór, który od lat towarzyszy mu w pokonywaniu własnych ograniczeń. Nasz utytułowany kolega wręczył burmistrzowi koszulkę kadrową reprezentacji Polski ze swoim nazwiskiem.

Tomasz Jakimczuk od 2009 roku jest członkiem kadry narodowej. Aktualnie plasuje się na 16 miejscu w światowym rankingu tenisa stołowego osób niepełnosprawnych. To wysokie miejsce daje mu szansę na reprezentowanie Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio w sierpniu 2021, za co oczywiście trzymamy kciuki.

Tomasz Jakimczuk uczestniczy w szeregu zawodów różnego szczebla. Z każdego z nich wraca z medalami i pucharami, co potwierdza wyłącznie mistrzowską klasę reprezentowaną przez żagańskiego zawodnika. W swojej bogatej kolekcji posiada medale mistrzostw świata, mistrzostw Europy, najważniejszych zawodów krajowych i międzynarodowych. W miniony weekend Tomek zdobył złoto w Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym w Gorzowie Wielkopolskim. Na co dzień trenuje w klubie “Start” Zielona Góra i Żagańskim Stowarzyszeniu Tenisa Stołowego.