3 lutego 2022 roku odbyło się oficjalne przekazanie terenu budowy panu Robertowi Łukasikowi, którego Zakład Usług Budowlanych wybuduje w ciągu 11 miesięcy nowe przedszkole w Żaganiu!

Burmistrz Andrzej Katarzyniec zaprosił lokalne media na teren przyszłej budowy, aby zaprezentować firmę, która w poniedziałek przystąpi do pracy. Zgodnie z umową zawartą pomiędzy miastem a Zakładem Usług Budowlanych Roberta Łukasika do końca roku powstanie nowe przedszkole. Wykonawca zobowiązał się zrealizować tę inwestycję za kwotę 12 345 500  zł brutto. Aż 4 miliony z tej kwoty pochodzą z rządowego dofinansowania pozyskanego przez gminę.

Burmistrz Andrzej Katarzyniec podkreślił, że tak ogromna budowa to wyzwanie dla wykonawcy i samorządu. – To największa inwestycja w Żaganiu od dziesięcioleci – przypomniał burmistrz. – Pierwsze przedszkole od ponad 40 lat. Stan obiektu, przed którym obecnie stoimy, wyraźnie pokazuje, jak potrzebna jest ta inwestycja. Termin realizacji zadania to zaledwie 11 miesięcy, ale opinie, jakie posiada firma wskazują, że zostanie on dotrzymany, a inwestycja zostanie zrealizowana na najwyższym poziomie.

Przypominamy, że 14 czerwca 2021 roku burmistrz Andrzej Katarzyniec zaprezentował projekt nowego miejskiego przedszkola, które powstanie na Osiedlu na Górce. Stan budynku uniemożliwiał remonty oraz zagrażał bezpieczeństwu maluchów. Żagań potrzebował nowego przedszkola, aby zapewnić dzieciom, nauczycielom oraz rodzicom komfort przebywania w nowoczesnym obiekcie. Burmistrz Andrzej Katarzyniec złożył wniosek o przekazanie środków na ten cel w ramach tarczy rządowej. W ten sposób pozyskaliśmy 4 miliony złotych na budowę nowego miejskiego przedszkola, w którym zmieści się 10 oddziałów, czyli około 250 dzieci.