ŻAGAŃ NA ROWERZE

Jazda na rowerze to jedna z najpopularniejszych aktywności fizycznych w naszym kraju. Pozwala niemal w godzinę spalić nawet 500 kalorii, a poza tym jest doskonałym lekarstwem na stres. Gdzie w Żaganiu można bezpiecznie pojeździć na rowerze? Poniżej przykładowe trasy rowerowe.

Znakowane trasy rowerowe przebiegają ulicami: Żarską, Obwodową, Bema, Piastowską, Fredry, Wodną, Lotników Alianckich, Rybacką, Żelazną, Kożuchowską, X-lecia PL, Moniuszki, częściowo wzdłuż obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 12 (ul. Kręta), a także częściowo wzdłuż znakowanych pieszych szlaków turystycznych oraz ścieżek przyrodniczo – krajoznawczych.

W zdecydowanej większości nie są to niestety odcinki przeznaczone tylko dla ruchu rowerowego i kolidują z ruchem pieszym i samochodowym. Fakt istnienia różnorodnej i dogodnej sieci komunikacyjnej podnosi prestiż miasta oraz stanowi istotny argument, pozwalający stymulować jej dalszy, gospodarczy rozwój.

Poniżej prezentujemy przykładowe trasy rowerowe, które nie tylko zaspokoją potrzebę aktywności fizycznej, ale i pozwolą na atrakcyjne spędzenie wolnego czasu wśród zieleni, której w naszym mieście pod dostatkiem.

Przykładowe trasy rowerowe wraz z mapkami