Dawid Klaybor, żołnierz z 34 Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu wywalczył drugie miejsce podczas biegu ulicznego w Krakowie. W ostatni weekend startował w Katowicach.

– W sobotę  8 kwietnia zostałem zaproszony na 5. bieg Pamięci Krakowa – opowiada D. Klaybor. – Trasa wiodła ścisłym centrum Krakowa co sprawiło, że na trasie było mnóstwo kibiców. 5 km trasa przebiegała obok ważnych zabytków.  Meta usytuowana była na placu Bohaterów Getta.

Wystartowało 750 biegaczy, w tym wielu medalistów Mistrzostw Polski, po starcie nasz biegacz mocno ruszył i pierwszy kilometr pokonał w bardzo dobrym tempie. Praktycznie to on dyktował tempo od początku do końca. Jednak przegrał na finiszu walkę z Adamem Czerwińskim który pobił rekord trasy i wygrał z wynikiem 15.10. D. Klaybor dobiegł do mety jako drugi z wynikiem 15.20. Na trzecim  miejscu znalazł się Damian Pasek z Chorzowa.

W kolejną sobotę 22 kwietnia) wystartował w Katowicach, w XXIV Biegu Ulicznego im. Wojciecha Korfantego, na dystansie 10.5 km, Trasa wiodła z Katowic do Siemianowic Śląskich, bieg ukończyło 960 osób. –  Ja dobiegłem na trzecim miejscu z wynikiem 33.21, będąc pierwszym Polakiem, bo w pierwszej szóstce było aż pięciu Ukraińców. Wygrał Paweł Olejnik z Ukrainy z wynikiem 32.56, a drugi był  Roman Poljukow z wynikiem 33.04 – Relacjonuje D. Klaybor. – To był dziwny bieg. Po przebiegnięciu 500 m czołówka biegu pogubiła trasę i musieliśmy się cofnąć jakieś 250 m co sprawiło że przepychaliśmy się przez tłum. Następny start czeka mnie w Gdańsku 3 maja. Cieszę się, że mogę reprezentować Żagań i 34BKPanc. w całej Polsce – dodaje D. Klaybor. –  Teraz czekają mnie trzy tygodnie solidnej pracy na treningu i dalsze starty w Polsce.