Konkurs

Zachęcamy do wzięcia udziału w polsko-niemieckim konkursie fotograficznym „Moje spojrzenie na moje miasto”.

Konkurs podzielony jest na 3 kategorie tematyczne:

  • kultura i tradycje regionu,
  • architektura,
  • przyroda i krajobraz.

Każdy uczestnik może zgłosić do Konkursu maksymalnie 2 zdjęcia, które powinny być tematycznie związane z Żaganiem lub naszym partnerskim miastem Teltow. Jesteśmy pewni, że w obu miejscowościach znajduje się mnóstwo niezwykłych miejsc i wydarzeń wartych uchwycenia na fotografii. W tym roku obchodzimy 15. jubileusz współpracy, dlatego mamy nadzieję, że polsko-niemiecki konkurs przyczyni się do zacieśnienia partnerskich więzi. Uroczyste obchody jubileuszu partnerstwa odbędą się w październiku w Teltow.

Wszystkie prace spełniające wymogi regulaminu oceni komisja konkursowa. Następnie wybrane zdjęcia zostaną zaprezentowane na oficjalnej wystawie wieńczącej konkurs oraz znajdą się w wydanym albumie i kalendarzu na 2022 rok. Otwarcie wystawy nastąpi w Żaganiu, natomiast po finisażu zdjęcia będzie można obejrzeć u naszych zachodnich sąsiadów w Teltow.

Prace wraz z wypełnionym Formularzem zgłoszenia należy przesłać do dnia 31 sierpnia 2021 roku w formie elektronicznej na adres k.boryna@um.zagan.pl

 

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody!

 

Organizatorem konkursu jest Gmina Żagań o statusie miejskim. Partnerem Konkursu jest Miasto Teltow. Konkurs realizowany jest w ramach projektu pt. „Transgraniczna pocztówka – polsko-niemiecki konkurs fotograficzny”, współfinansowanego ze środków Funduszu Małych Projektów w Euroregionie „Sprewa-Nysa-Bóbr” dla Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Dokumentacja konkursowa:

Regulamin konkursu fotograficznego “Moje spojrzenie na moje miasto”

Formularz zgłoszeniowy do konkursu fotograficznego “Moje spojrzenie na moje miasto”

Zarządzenie Burmistrza Miasta Żagań